Mikrodotazník čtyřotázkový

Obecně k nástroji aneb o co jde

Hravý papírový dotazník s obrázkem dle výběru na líci. Co okénko, to prostor na jednu otázku. Na zadní stranu můžete doplnit jakýkoliv doprovodný text, například organizační informace.

1537861_790888587603581_960110379_o

Pro a proti

+ Nápadný, originální, víceúčelový. Zaujme pozornost a je radost ho vyplnit.
– Čím víc okének, tím víc stříhání. Je potřeba počítat s přípravou před sběrem zpětné vazby. Psané odpovědi je také nutno zpracovat ‚ručně‘.

V praxi – Jak jsme dotazníček použili my

Tuto formu zpětné vazby jsme vymýšleli akci na míru. Jednalo se o setkání herních designéru a pedagogů, kteří se bavili o digitálních hrách ve vzdělávání.

Proces – Prototypování

Při vymýšlení dotazníku jsme kladli důraz na to, aby výsledná forma co nejvíc korespondovala s tematikou setkání. Proto jsme zvolili hravou šablonu s čtyřmi otevíracími okénky a zobrazenou symboliku zpětné vazby. K tomu jsme vyzkoušeli další novou věc – přímo na formulář jsme natiskli doplňující informace o tom, proč vlastně po návštěvnících něco takového chceme. Také jsme doplnili organizační informace například ohledně dobrovolného vstupného.

Výsledek – Distribuce, sběr a co z toho

Můžeme říct, že distribuce dotazníčku se nám podařila. Mohli jsme si dovolit osobní přístup a díky atmosféře přednášek o hraní si a vzdělávání byli mnozí účastníci velmi motivovaní nám zpětnou vazbu vyplnit.  Na druhou stranu, někteří účastníci byli přistiženi, jak se snaží propašovat pěkný formulář domů 🙂 I tak se nám ale sešla pěkná hromádka reakcí. Po následném zpracování odpovědí má organizátor pro budoucí akce seznam toho nejdůležitějšího, na co by určitě neměl zapomenout. Úkol splněn.

575692_10202806450707091_1073982910_n

Nástroj doporučujeme použít na akcích spíše neformálního charakteru, kde jsou účastníci v řádu desítek. Při počtu nad 100 respondentů  by již zpracování zabralo neúměrně mnoho času, zde je lepší použít sběr elektronický. Anebo můžete vyzkoušet obojí a udělat si vlastní názor.

Šablona aneb vyrob si sám

Na jednu A4 se vejdou 2 rozložené dotazníky. Ačkoliv to není úplně nutné, jsou oboustranné, čili se tisknou nadvakrát (pokud náhodou nemůžete zapnout oboustranný tisk!). Na druhou stranu ale používají v základní verzi pouze černou barvu. Nicméně to už bude na vás, jestli si ho obarvíte. Šablona je ve stejné formě, jak jsme ji použili my, co se vám nebude hodit, přemažte v Malování nebo lepším grafikém editoru. A bude-li se vám zdát obrázek příliš veliký, nelekejte se – je totiž v tiskovém rozlišení 300 dpi.

stahnout sablonu3

 

Reklamy